Aizvadīta ikgadejā FIM Eiropas Nesporta Padomes un Tūrisma komisijas sanāksme

Ikgadējā FIM Eiropas Nesporta padome un Tūrisma komisijas tikšanās šogad notika 20.janvārī, uz kuru devās LaMSF Tūrisma komisijas vadītājs Nils Freivalds, kurš arī vienlaicīgi ir FIM Eiropas Tūrisma komisijas vadītājs. FIM Eiropas Tūrisma komisijas sastāvs šogad ir paplašinājies un darbam komisijā ir pievienojušies pārstāvji no Somijas un Serbijas Motociklistu federācijām, līdz ar to šobrīd komisijā…

Lasīt vēl

Aktualitātes

LaMSF Tūrisma komisijas vadītājs vienlaicīgi ir arī FIM Eiropas (FIM Europe) Tūrisma komisijas vadītājs, līdz ar to Latvijas Motosporta federācijas pārstāvim ir iespējas piedalīties dažādu Eiropas mēroga pasākumos un veicināt programmas, kas sekmē Mototūrisma attīstību un arī motociklistu interešu aizstāvību politiskā līmenī.

Eiropas un arī pasaules mērogā motociklistu skaits arvien pieaug, ļoti daudzi izvēlas motociklus gan kā ikdienas, gan kā ceļošanas transportlīdzekli. FIM mērogā motociklistu interešu pārstāvība tiek arvien vairāk aktualizēta, jo motociklistu skaits, piemēram, Eiropā jau ir sasniedzis 40 miljonus, kas turpina ar katru gadu pieaugt. Gan Eiropas, gan arī pasaules mērogā motociklistu federācijas pamazām pievēršas t.s. nesporta nozarei, kas ir motociklistu un mototūristu sabiedrības daļa.

FIM Europe aktīvi lobē motociklistu intereses Briselē un Tūrisma komisija ir viena no aktīvākajām, kas sniedz savus priekšlikumus dažādu problēmjautājumu risināšanā, piemēram:

  • Argumentācija ceļu satiksmes drošības jomā, t.sk. ceļu būves un motobūves standartu jomā;
  • Jaunievedumos, kas saistīti ar transporta liegumiem pilsētu centros (Parīze, Roma, Oslo …);
  • Satiksmes drošības pasākumos (Zviedrijā notiek regulāra motociklistu drošas braukšanas apmācība).

LaMSF ir izveidojusies veiksmīga sadarbība ar Tallink prāmju satiksmes kompāniju, kuras LaMSF biedriem piedāvā prāmju biļetes pat ar 50% atlaidi.

Informācijai par atlaidēm lūgums sazināties ar:

Motociklistiem draudzīgas viesnīcas

Viesnīcām, kas vēlas iesaistīties šajā programmā sīkāka informācija skatāma prezentācijā:

Mototūrismā viens no pamatelementiem ir nakšņošanas iespējas un tāpēc FIM Europe ar 2017.gadu ir uzsākusi aktīvāku Motociklistiem draudzīgo viesnīcu un kempingu programmas ieviešanu. Motociklistiem draudzīgās viesnīcas un kempingi šādu statusu var iegūt, ja atbilst vairākiem kritērijiem un spēj piedāvāt pakalpojumus un ērtības, kas nepieciešamas tieši motociklistiem, sākot ar drošu novietni motocikliem, visbeidzot ar iespējām izžāvēt apģērbu.

FIM Europe un katras valsts federācija var piesaistīt viesnīcas šī statusa iegūšanai (3 gadu līgums ar FIM Europe), kas ir abpusēji izdevīga sadarbība, jo no vienas puses – viesnīcas/kempingi iegūst potenciālus jaunus klientus, jo motociklistiem draudzīgās viesnīcas/kempingi tiek piedāvāti dažādu sporta sacensību apmeklētājiem un sportistiem, kā arī viesnīcām un kempingiem tiek piedāvāts publicēties FIM Europe mājas lapā un piesaistīt klientus – motociklistus. Savukārt, gan Federācijām, gan FIM Europe kopumā veidojas viesnīcu tīkls pa Eiropu, kurās jebkurš motociklists-ceļotājs var droši uzturēties un saņemt nepieciešamos pakalpojumus un garantiju, ka viesnīca vai kempings sniegs jebkura veida palīdzību, kas nepieciešama motociklistam.

Šobrīd esošo motociklistiem draudzīgo viesnīcu un kempingu saraksts pa valstīm:

Tūrisma gidu programma

Sadarbībā ar FIM Europe ir izstrādāta apmācību programma Moto tūrisma gidiem, kas saņem FIM Europe sertifikātus un tiek publicēti www.fim-europe.com (http://www.fim-europe.com/moto-tour-assistant/). 2016.gadā Barselonā (Spānijā) notika pirmā tūrisma gidu apmācība, kur apmācīja 10 gidus, kas drīz pēc apmācībām saņēma pirmos darba piedāvājumus. Pateicoties FIM Europe finansētajai tūrisma gidu apmācībai virkne tūrisma aģentūru piedāvā šādus pakalpojumus tieši mototūristiem, kas vēlas ceļot kompetenta un profesionāla moto gida pavadībā.

Apmācības ietvaros topošajiem gidiem ir jāiziet obligātā motovadīšanas apmācība profesionālu instruktoru vadībā, jāapgūst pirmās palīdzības sniegšana, kā arī visiem kursu dalībniekiem tiek sniegtas pamatzināšanas motociklistu grupu vadīšanas, organizēšanas un citās saistošās jomās, lai pēc apmācības FIM Europe būtu pārliecināti, ka apmācītie Tūrisma gidi ir kompetenti un var tikt rekomendēti jebkuriem pasaules ceļotgribētājiem.

FIM Europe Tūrisma komisija plāno organizēt nākamās grupas apmācības 2018. gada pavasarī; konkrētāka informācija tiks publicēta mūsu mājas lapā, tiklīdz būs zināmi gan datumi, gan pieteikšanās nosacījumi, gan arī apmācības norises vieta.

Tūrisma komisijas locekļi

Nils Freivalds Tūrisma komisijas vadītājs 29121277
Didzis Zariņš 25414146
Mārtiņš Gailis 29123183
Jānis Pagasts 29203539
Jānis Dambekalns