‘Coupe de l’Avenir” jeb Nākotnes cerību kauss – gada nozīmīgākās junioru komandu motokrosa sacensības pasaulē, šogad 7./8. oktobrī, Beļģijā. Šīs tradicionālās un augstu popularitāti iemantojušās sacīkstes norisināsies jau 46.reizi, bet Latvijas Junioru izlase piedalīsies piekto reizi.

Latvijas Junioru izlase piedalīsies sacensībās ar trim komandām, MX65cc klasē: Jānis Mārtiņš Reišulis (X99/Slīterāni), Kirils Maslovs (XskillRacingTeam) un Kristers Janbergs (Rodeo). MX85cc klases piloti: Mairis Pumpurs (MX4Dobele), Edvards Bidzāns (MX Moduls) un Kārlis Alberts Reišulis (X99/Slīterāni).  

“Coupe” komandas sastāvs (MX125 klases sportists līdz 17 gadu vecumam, MX2 un Open klases sportisti līdz 21 gadu vecumam) vēl ir saskaņošanas procesā, bet zināms, ka piedalīsies Rainers Žuks (ASRT) un Tomass Šileika (ASRT), kas šogad veiksmīgi aizvada sezonu Vācijas ADAC čempionātā. Trešais pilots būs zināms vien nedēļu pirms sacensībām, pēc Latvijas čempionāta finālposma.

Latvijas Junioru izlases vadītājs, Fīlips Kempelis: “Lai arī šogad nedarbojos LaMSF Motokrosa komisijā, pieņēmu aicinājumu un jau ceturto gadu vedīšu Latvijas Junioru izlasi motokrosā uz šīm nozīmīgajām sacensībām. Tas ir īpašs izaicinājums, jo šogad bērni un jaunieši var piedalīties sacensībās, tikai pateicoties cilvēkiem un uzņēmumiem, kas uzticas manam darbam un finansiāli palīdzēs Latvijas Junioru izlasei. Šobrīd saspringts darbs, lai atrisinātu visus organizatoriskos jautājumus – lai ar esošo budžetu nodrošinātu sportistiem atbilstošus apstākļus, lai viņi var koncentrēties uz sportiskajiem rezultātiem, bet nav galva jālauza, kur gulēt, ar ko braukt un cikos lidmašīna.”

“Uz visiem jautājumiem skatos, pirmkārt, no sportista puses, tādēļ arī vairākus gadus organizēju bezmaksas nometnes jaunajiem un perspektīvajiem motosportistiem, gada laikā tiek izdarīts daudz, lai oktobrī labākie varētu censties sevi pierādīt jau pasaules līmenī.  Dalībnieki izlasei tiek izvēlēti, skatoties ne tikai pēc tā, cik ātrs viņš ir, bet tiek izvērtēta stabilitāte, spēja iekļauties komandā, un, zinot trases specifikāciju, tiek domāts, kuram sportistam tajā ir lielākas priekšrocības, protams, svarīgi lai izlasē valdītu draudzīgas attiecības un pozitīva gaisotne.” Izlases vadītājs, pats bijis profesionāls sportists sākot no MX65 klases, Eiropas junioru čempionāta dalībnieks, trīskārtējs Latvijas čempions, 2 sezonas startējis MX1 klasē Pasaules čempionātā, Latvijas izlases dalībnieks Pasaules Nāciju kausā. 

Pēdējos divus gadus Latvijas sportisti pierādīja, ka ir spējīgi cīnīties ar motosporta lielvalstīm.2015. gadā uz goda pjedestāla kāpa “Coupe” komanda – Kārlis Kalējs, Tomass Šileika un Kārlis Sabulis, savukārt pagājušajā gadā tas bija pa spēkam 65cc klases komandai – Robertam Lūsim, Kārlim Albertam Reišulim un Edvardam Bidzānam.